Menü

Ben Kimim?Yusuf TALUS 

     90 yılları tam anlamıyla yaşamış, mahalle ortamının sıcaklığı ile büyümüş bir yetişkin olarak. 1998 yılından itibaren yaz aylarında çalışmaya başladım. İlk iş tecrübem garsonluk (1 yaz) ve usta yardımcılığına (3 yaz) yükselme ile gıda sektöründen ayrılış. Üniversiteye hazırlandığım dönemlerde ise şimdiki işim olan Satış ile tanıştım. Türkiye'de Hunter Satışçı yetiştiriciliğine inandığım markalar, Rainbow Temizlik Robotu, İhlas Temizlik Robotu, Ters Osmos Su artıma cihazları ile satış serüvenim başladı. Başarılı satışlar sonucunda, çok genç yaşta yönetici olma heyecanını yaşadım.

     Üniversite dönemimde, daha öncesinde tiyatro oyunculuğu yaptığım için, küçük çapta bir sanat okulu açma girişimim oldu(2003). Sanat okulu ile 4 şube ve bir devlet üniversitesinin sanat eğitimlerini ekibim ile yönettim. Girişimlerin yönetilememelerinden dolayı çok hızlı yükselme sonrası çakılmalarını da Sanat okulunda görmüş oldum.

     Büyümeyi yönetemedim ve tecrübesizlikten girişimimden ayrılmak durumunda kaldım. 3 yıl profesyonel hayatta devam ettim. Sanat okulları sayesinde kriz yönetimi ve aşağı yönlü giden şirketlerin stabile ve yükselişe geçmesi süreçlerini yönettim. Ortaklarımın desteği ve yönetimiyle, sanat okulları devam etmekte.

     Sanat okullarındaki edindiğim tecrübe ile dijital ajans kurdum. INPLUS ile hem dijital dünyada güzel işlere imza attık hem de yönetici danışmanlığı alanında hizmet vermeye başladık. Dijital alanda bir çok markaya hizmet vermenin grurunu yaşadım. 2015 Altın ÖRÜMCEK Web Ödüllerinde (Kariyer ve İK Sayfaları) 1. lik ödülü aldık. Yönetici danışmanlığı alanında, aldığım eğitimleri aktarmak üzere birçok eğitim kurumuna, lojistik ve yazılım firmalarına, sağlık merkezlerine danışmanlık yapmaktayım. 

     Halen, ARY Danışmanlık'ta  Satış ve Pazarlama Direktörü olarka profesyonel iş hayatıma devam ediyorum. Girişimlerim arasında Ataşehir ve Küçükyalı da sanat okulları (KBK Sanat ve Müzik Okulum), Dijital İşe Alım Yazılımı (EasyHR) ve Ataşehir de cafe (Midyet Sokak Lezzetleri) yer almaktadır. Aktif olarak 3 farklı sektörden firmaya yönetici koçluğumu sürdürmekteyim. 

      Üniversite ve panel konuşmaları ile de bilgilerimi aktarmayı çok severim. Zamanında meslek olarak yaptığım tiyatro ise şimdilik beni beklemekte.

      Siz değerli danışanlarıma en uygun çözümleri sunmak ve yardımcı olmak için çalışmalarımı sürdürüyorum. 

Yusuf TALUS