Menü

İK Departmanlarının Dijitalleşme Süreciİnsan Kaynakları Departmanlarının kronikleşen sıkıntılarının başında gelir dijitalleşme süreçleri. İşe alım ve seçme yerleştirme de geleneksel metodlar kullanılır. Hatta Türkiye'nin ilk 500 firmasını incelediğimiz de %30 unun kendi kariyer portalları var. İş veren markalarını yönetecekleri bir alan dahi yok. 

Seçme yerleştirme süreçlerinde ise hala not kagıtları, CV üzerine yazı yazma ve kaçınılmaz yenilik EXCEL!!! Saydığımız en akılcıl yöntem excel bile, insani hatalara açık ve raporlaması çok zor. 

Özel istihdam büroları ise, sürekli raporlama sıkıntısı çektiklerinden ve hiç bir çalışanlarını takip edememkten yakınırlar. Biz bu noktada, İnsan Kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek için yazılımları devreye sokuyoruz. Sektörel tecrübemizle yönetim kurulunun yanında rol alıp İK Yöneticinizle yada Proje Sahiplenisi ile dönüşümü tamamlıyoruz. 

İnsan Kaynakları Departmanları nın dijitalleşmesi kaçınılmazdır. Erken davranan her zaman Y ve Z kuşagına hazırlıklı olacaktır.